Baletní škola Jurij Slypyč

Jurij Slypyč

O nás

Baletní škola pod vedením profesora Pražské Státní taneční konzervatoře Jurije Slypyče, solisty Laterny Magiky, baletu Narodního Divadla v Praze a baletu Státní Opery Praha

Vyučujeme hudebně pohybovou průpravu s baletními prvky děti od 5 let. Můžete k nám zapsat takové dítě, u kterého pozorujete zájem o taneční a hudební projev. S baletem jako uměleckým směrem se děti seznámí postupně. Jedná se tedy o přípravné oddělení, jehož výuka jednoznačně odhalí, zda je pro vaše děťátko vhodný podobný hudebně taneční směr. Koneckonců stát s narovnanou páteří je pro život prospěšné ať už se jím protančíte anebo ne.

Kurzy pro nejmenší probíhají na adrese Floriánské náměstí 103. Kladno. Cílem naší baletní školy je pracovat s dětmi a mladými lidmi na harmonickém rozvoji nejen jejich těla, ale i osobnosti. Poskytnout jim kvalitní vzdělání v klasickém tanci a rovněž podnítit jejich hudební cítění. Nenásilnou formou je zasvětit do tajů a krás umění zvaného balet. Zároveň jim předat lásku a pokoru k tomuto umění“.

Baletní škola je určena pro chlapce a dívky od 5 do 15 let. Baletní kurzy se zaměřují na komplexní pohybový a taneční rozvoj dítěte s individuálním přístupem ke každému jednotlivci a maximální podporou individuálního tanečního projevu. Po dohodě je možno výuku přizpůsobit jako přípravu pro přijetí na taneční konzervatoř. Dvakrát ročně se pořádá veřejné divadelní představení nebo otevřená hodina.